OSP

- Maria Koryciorz

(3181kB)

AKTUALNOŚCI

Członkowie naszej drużyny młodzieżowej mieli szansę uczestniczenia w obozie letnim, który odbywał się w terminie od 24 czerwca do
09 lipca 2011roku. Zorganizowany został przez Śląski Zarząd Wojewódzki OSP RP w Katowicach. Młodzież spędzała kawałek wakacji w miejscowości Jarosławiec. Podczas pobytu druhowie
i druhny przeszli chrzest Neptuna i strażaka oraz zdobyli kursy członków MDP. Druhny i druhowie, którzy byli pierwszy raz zaliczyli kurs podstawowy MDP pierwszego stopnia, a ci którzy byli drugi raz, kurs drugiego stopnia MDP. Ponadto uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Oprócz służby strażackiej (ćwiczenia musztry, pełnienie warty, służba dyżurnego strażaka obozu, podoficera obozu, służba dyżurnego na kuchni) młodzież miała okazję , uczestniczyć w wielu wycieczkach takich jak : zwiedzanie Kołobrzegu, rejs statkiem nauka pływania żaglowcem, zwiedzanie okolicznych jednostek OSP i PSP.

Młodzież wróciła zadowolona uśmiechnięta z bagażem wspaniałych wspomnień.
FOTO Z OBOZU OSP(z zasobów uczestników)
kliknij tu
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych dnia 10 września na Stadion MOSIR-u w Piekarach Śląskich do kibicowania naszym drużynom strażackim na zawodach w sporcie pożarniczym jednostek OSP z Bytomia i Piekar Śląskich. Wśród piekarskich drużyn zaprezentuję się jedna drużyna żeńska- właśnie z naszej jednostki. Strażacy będą rywalizować m.innymi w konkurencjach: utworzenie linii gaśniczej czyli złożenie węża strażackiego na czas oraz sztafecie z wieloma przeszkodami. Rozpoczęcie zawodów o godzinie 10,00. Nasi strażacy pilnie ćwiczą by jak najlepiej zaprezentować się na zawodach. (151kB) (180kB)
Możesz wspomóc OSP Dąbrówka Wielka przekazując 1% swojego podatku na rzecz Ochoniczej Straży Pożarnej.
Wystarczy w swoim zeznaniu podatkowym wpisać nazwę :

ZWIĄZEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ - (z dopiskiem) DLA OSP DĄBRÓWKA WIELKA
Nr. KRS : 0000116212

1% podatku